Aesthetix - elektronika hi-end

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Aesthetix Mimas | wzmacniacz zintegrowany z DACAesthetix Mimas | wzmacniacz zintegrowany z DAC

  Aesthetix Mimas | wzmacniacz zintegrowany z DAC

  54500,00 

  AESTHETIX MIMAS WZMACNIACZ HYBRYDOWY ZINTEGROWANY Z WBUDOWANYM DAC   Zapraszamy do zapoznania się z recenzją produktu: https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/5676-aesthetix-mimas.html “Tego dźwięku nie da się zapomnieć. Raz usłyszany, na długo zepsuje humor, jeżeli wybierzemy inny wzmacniacz. Mimas wierci dziurę w duszy i pozostawia rozbudzone oczekiwania, których konkurencja raczej nie spełni, a już na pewno nie w tej cenie.”…

Aesthetix  to marka, którą stworzył Jim White – inżynier i miłośnik muzyki. Jim po ukończeniu studiów z fizyki, matematyki oraz elektrotechniki zaczął zupełnie samodzielnie konstruować lampowy przedwzmacniacz gramofonowy. Przyjaciele zachwyceni jakością urządzenia nakłonili Jima do budowy kolejnych. Tak właśnie narodziła się firma Aesthetix.

Dziś Aesthetix, mieszczący swoją fabrykę w Moorpark w stanie California, rozwinął dystrybucję pełnej gamy swojego sprzętu hi-fi w 27 krajach.

Co charakteryzuje urządzenia firmy Aesthetix?

 • Zerowe sprzężenie zwrotne
  W żadnym z produktów Aesthetix nie stosuje się sprzężenia zwrotnego – metody używanej zazwyczaj do wyrównania charakterystyki źle zaprojektowanych urządzeń.
 • Różnicowe wzmacnianie
  Różnicowe układy wzmacniające są stosowane powszechnie – pomimo wysokiego kosztu – z uwagi na ich naturalne zalety, takie jak tłumienie sygnału współbieżnego i znaczna redukcja pętli uziemienia.
 • Technika lampowa
  Konstrukcje firmy Aesthetix są oparte przede wszystkim na lampach. Aesthetix stosuje również tranzystory i inne techniki, tam gdzie jest to właściwe – szczególnie w stabilizatorach zasilaczy i stopniach wyjściowych wzmacniaczy mocy.
 • Uniwersalność
  Aesthetix dąży do tworzenia uniwersalnych produktów, które sprawdzą się bardzo dobrze w każdym miejscu.
 • Solidne układy zasilające
  Staranny zaprojektowanie zasilacza ma kluczowe znaczenie, a wszystkie urządzenia Aesthetix posiadają rozbudowane układy zasilające. Niemal wszystkie zawierają zasilacze z dławikowymi (indukcyjnymi) wejściami, które są rzadko stosowane w sprzęcie audio ze względu na wysokie wymagania w zakresie precyzji wytwarzania, a także z powodu wysokiej ceny i wagi. We wszystkich urządzeniach Aesthetix zastosowano również dyskretną stabilizację obwodów audio oraz wykorzystano najwyższej jakości kondensatory elektrolityczne i foliowe. Każda wartość napięcia układu zasilającego jest w urządzeniach Aesthetix dokładnie stabilizowana, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość dźwięku, każdego dnia, niezależnie od parametrów prądu zmiennego dostarczanego z sieci.
 • Projektowanie płytek obwodów
  We wszystkich przedwzmacniaczach i wzmacniaczach mocy Aesthetix zastosowano osobne płytki obwodów dla lewego i prawego kanału – rozwiązanie zabezpieczające przed przesłuchami pomiędzy kanałami i poprawiające przestrzenność oraz rozmiary sceny dźwiękowej. Nawet pozornie drobne zmiany w rozplanowaniu płytki i przebiegu ścieżki sygnału mogą mieć poważny wpływ na jakość dźwięku i parametry urządzenia.
 • Wytłumione, sztywne i piękne obudowy
  Urządzenia firmy Aesthetix charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, co sprawia, że stają się eleganckim elementem wystroju. Ponadto wymuszone warstwowe tłumienie, izolacja transformatorów i inne rozwiązania zostały użyte do obniżenia do minimum poziomu mechanicznych szumów i wibracji.