Aesthetix

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Aesthetix Mimas | wzmacniacz zintegrowany z DACAesthetix Mimas | wzmacniacz zintegrowany z DAC

  Aesthetix Mimas | wzmacniacz zintegrowany z DAC

  54500,00 

  AESTHETIX MIMAS WZMACNIACZ HYBRYDOWY ZINTEGROWANY Z WBUDOWANYM DAC   Zapraszamy do zapoznania się z recenzją produktu: https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/5676-aesthetix-mimas.html Wzmacniacz Aesthetix Mimas jest hybrydą. Sekcję przedwzmacniacza oparto na lampach 6DJ8 (6922), po jednej na kanał. “Tego dźwięku nie da się zapomnieć. Raz usłyszany, na długo zepsuje humor, jeżeli wybierzemy inny wzmacniacz. Mimas wierci dziurę w duszy i pozostawia…

Aesthetix  to marka, którą stworzył Jim White – inżynier i miłośnik muzyki. Jim po ukończeniu studiów z fizyki, matematyki oraz elektrotechniki zaczął zupełnie samodzielnie konstruować lampowy przedwzmacniacz gramofonowy. Przyjaciele zachwyceni jakością urządzenia nakłonili Jima do budowy kolejnych. Tak właśnie narodziła się firma Aesthetix.

Dziś Aesthetix, mieszczący swoją fabrykę w Moorpark w stanie California, rozwinął dystrybucję pełnej gamy swojego sprzętu hi-fi w 27 krajach.

Co charakteryzuje urządzenia firmy Aesthetix?

 • Zerowe sprzężenie zwrotne
  W żadnym z produktów Aesthetix nie stosuje się sprzężenia zwrotnego – metody używanej zazwyczaj do wyrównania charakterystyki źle zaprojektowanych urządzeń.
 • Różnicowe wzmacnianie
  Różnicowe układy wzmacniające są stosowane powszechnie – pomimo wysokiego kosztu – z uwagi na ich naturalne zalety, takie jak tłumienie sygnału współbieżnego i znaczna redukcja pętli uziemienia.
 • Technika lampowa
  Konstrukcje firmy Aesthetix są oparte przede wszystkim na lampach. Aesthetix stosuje również tranzystory i inne techniki, tam gdzie jest to właściwe – szczególnie w stabilizatorach zasilaczy i stopniach wyjściowych wzmacniaczy mocy.
 • Uniwersalność
  Aesthetix dąży do tworzenia uniwersalnych produktów, które sprawdzą się bardzo dobrze w każdym miejscu.
 • Solidne układy zasilające
  Staranny zaprojektowanie zasilacza ma kluczowe znaczenie, a wszystkie urządzenia Aesthetix posiadają rozbudowane układy zasilające. Niemal wszystkie zawierają zasilacze z dławikowymi (indukcyjnymi) wejściami, które są rzadko stosowane w sprzęcie audio ze względu na wysokie wymagania w zakresie precyzji wytwarzania, a także z powodu wysokiej ceny i wagi. We wszystkich urządzeniach Aesthetix zastosowano również dyskretną stabilizację obwodów audio oraz wykorzystano najwyższej jakości kondensatory elektrolityczne i foliowe. Każda wartość napięcia układu zasilającego jest w urządzeniach Aesthetix dokładnie stabilizowana, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość dźwięku, każdego dnia, niezależnie od parametrów prądu zmiennego dostarczanego z sieci.
 • Projektowanie płytek obwodów
  We wszystkich przedwzmacniaczach i wzmacniaczach mocy Aesthetix zastosowano osobne płytki obwodów dla lewego i prawego kanału – rozwiązanie zabezpieczające przed przesłuchami pomiędzy kanałami i poprawiające przestrzenność oraz rozmiary sceny dźwiękowej. Nawet pozornie drobne zmiany w rozplanowaniu płytki i przebiegu ścieżki sygnału mogą mieć poważny wpływ na jakość dźwięku i parametry urządzenia.
 • Wytłumione, sztywne i piękne obudowy
  Urządzenia firmy Aesthetix charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, co sprawia, że stają się eleganckim elementem wystroju. Ponadto wymuszone warstwowe tłumienie, izolacja transformatorów i inne rozwiązania zostały użyte do obniżenia do minimum poziomu mechanicznych szumów i wibracji.